Zdejmowana przegroda i perforowany dzielnik pokoju w 15 atrakcyjnych pomysłach!

ścianie wymiennego dekoracyjny bar drewna metalu cokoły
Zdejmowana przegroda i perforowany dzielnik pokoju w 15 super atrakcyjnych pomysłach! | Projektowanie wnętrz | 1/12


Szukasz oryginalnych pomysłów na podzielenie otwartej przestrzeni wewnętrznej na obszary funkcjonalne bez zatkania jej? Masz szczęście spotkać się z bieżącym artykułem poświęconym zdejmowana przegroda i perforowany separator! Deavita.fr oferuje piętnaście praktycznych pomysłów, ale także pełne atrakcyjności wizualnej, które przydadzą się w Twoim zadaniu. Skorzystaj więc i wybierz najbardziej odpowiedni wariant dla swojej specyficznej sytuacji architektonicznej i własnego niepowtarzalnego smaku!

Zdejmowana przegroda jest stała, przesuwna lub z regulowanymi listwami?

zdejmowane listwy działowe-orientable-separator-części-ażurowe
Zdejmowana przegroda i perforowany dzielnik pokoju w 15 super atrakcyjnych pomysłach! | Projektowanie wnętrz | 2/12

Po pierwsze, konieczne jest zdefiniowanie naszego przedmiotu, aby lepiej go zrozumieć, a co za tym idzie, aby go najlepiej wykorzystać. Jeśli chodzi o usuwalną przegrodę, jest to w istocie względnie lekka ściana oddzielająca wnętrze od różnych przedziałów, które można usunąć w danym czasie bez powodowania zmian strukturalnych w pozostałej części wnętrza. Ponadto może być w wielu materiałach, pełnych lub perforowanych, przymocowanych, przesuwnych lub złożonych z orientowanych elementów, między innymi.

Ażurowa odpinana przegroda-pokój dziecięcy
Zdejmowana przegroda i perforowany dzielnik pokoju w 15 super atrakcyjnych pomysłach! | Projektowanie wnętrz | 3/12

W niektórych przypadkach zdejmowana przegroda jest czysto dekoracyjna, podczas gdy w innych pełni także funkcje praktyczne. Jest to w szczególności jego cel dekoracyjny lub pragmatyczny, który musi również dyktować jego typ, jego indywidualny układ i charakterystyczny wzór. Na przykład, stały, stały rozdzielacz lub z delikatnymi wycięciami, blokami i celownikiem, oraz dużo światła, ale nie zapobiega przepływowi powietrza, zwłaszcza jeśli nie przechodzi od podłogi do sufitu.

ścianie wymiennego panelu wejściowego wieloaspektowy zawieszona na suficie
Zdejmowana przegroda i perforowany dzielnik pokoju w 15 super atrakcyjnych pomysłach! | Projektowanie wnętrz | 4/12


Przegrody te są idealne dla zakątków, w których chcesz uzyskać maksymalną niezależność wizualną, na przykład w sypialni. Wejście do domu w mieszkaniu studyjnym, które zwykle stanowi część innego pokoju, takiego jak pokój dzienny lub jadalnia, może również korzystać ze stałej wymiennej przegrody tego rodzaju. Fasetka w geometrycznych segmentach, która jest faktycznie zawieszona na suficie (do podziwiania powyżej) jest super estetycznym wyborem! Ponadto, konstrukcja "pływająca" ułatwia czyszczenie gruntu dookoła, co jest bardzo ważne dla wejścia!

Zdejmowana perforowana przegroda z "pływającym" schowkiem super wygodna

perforowane zdejmowane przegrody-drewno-poziome
Zdejmowana przegroda i perforowany dzielnik pokoju w 15 super atrakcyjnych pomysłach! | Projektowanie wnętrz | 5/12

Linki sponsorowane

Z drugiej strony, jeśli chodzi o autonomię optyczną bez przerywania widoku, najbardziej odpowiednią opcją jest perforowana, zdejmowana przegroda. Umożliwia wizualne oddzielenie 2 obszarów funkcjonalnych otwartej przestrzeni, najczęściej salonu i jadalni lub kuchni, bez utrudniania łatwego przejścia między nimi lub blokowania wnikania światła w obu kierunkach. Powyższy model w poziomych listewach drewnianych ma nawet jednostkę pamięci, która czyni ją bardziej użyteczną.

eleganckie zakładzie garnki ściany wymiennego przechowywaniu
Zdejmowana przegroda i perforowany dzielnik pokoju w 15 super atrakcyjnych pomysłach! | Projektowanie wnętrz | 6/12


W rzeczywistości dodanie mebla nie jest konieczne, ponieważ sama zdejmowana przegroda może zapewnić praktyczne miejsce do przechowywania. Może przyjąć postać szafki z kilkoma kwadratowymi lub prostokątnymi przegródkami, które mogą przyjmować rośliny doniczkowe, kolekcję książek, małe ozdobne przedmioty i tak dalej. Powyższy model, zamówiony na zamówienie, jest dobrym przykładem małego separatora, który jest tak samo funkcjonalny, jak dekoracyjny.

ściana zdejmowana pokrywa slip-drewno weneckie zachmurzenie
Zdejmowana przegroda i perforowany dzielnik pokoju w 15 super atrakcyjnych pomysłach! | Projektowanie wnętrz | 7/12


Następnie, kto chce regulować ilość światła przenikającego poza zdejmowaną przegrodę, będzie musiał przyjąć alternatywną strategię. Regulowane pionowe listwy są bardzo przydatne do tego celu, ponieważ umożliwiają otwarcie lub zamknięcie dowolnej przestrzeni bez konieczności dodawania drzwi, zadaszeń i innych konstrukcji bardziej solidnych, trwałych lub drogich. Są idealne do salonu, w którym oglądasz telewizję i czytasz - czynności wymagające różnej jasności.

Przesuwna zdejmowana przegroda w żaluzjach żaluzje zawieszone na wysokiej szynie

Tapeta na wymiennych elementy weneckim szyna przesuwny
Zdejmowana przegroda i perforowany dzielnik pokoju w 15 super atrakcyjnych pomysłach! | Projektowanie wnętrz | 8/12

Przesuwane zdejmowane przegrody to kolejna znakomita opcja, znajdująca się w połowie drogi pomiędzy drzwiami i dzielnikiem pokoju. Składa się z 4 żaluzji żaluzjowych zawieszonych na szynach wysokich i subtelnie oddziela sypialnię dla dorosłych i część wypoczynkową w stylu industrialnym w stylu loftu. W zależności od odległości pomiędzy poszczególnymi ostrzami i kąta ich nachylenia, dzielnik może, ale nie musi, blokować widok.


Zdejmowana przegroda i perforowany dzielnik pokoju w 15 super atrakcyjnych pomysłach! | Projektowanie wnętrz | 9/12

Jedną z wielkich zalet tego typu ruchomych ścian jest wiele kształtów i stylów, które można z łatwością adoptować. Pełny, na wpół oszklony, całkowicie przezroczysty lub w matowym szkle, z metalową ramą lub z naturalnego drewna, w japońskim stylu lub ze szkła przemysłowego, jest prawdziwym kameleonem, który doskonale uzupełni Twój istniejący układ, niezależnie od jego specyficznego stylu dekoracji ,

Niektóre artystyczne alternatywy dla samego separatora pokojowego


Zdejmowana przegroda i perforowany dzielnik pokoju w 15 super atrakcyjnych pomysłach! | Projektowanie wnętrz | 10/12

Ale nasza lista oryginalnych pomysłów na usuwalnej partycji nie byłaby szczegółowa i jednoznaczna, ponieważ brakowało niektórych alternatywnych propozycji. Więc są to nasze warianty, które są bardzo podobne do wymiennej partycji, ale nie są rzeczywistymi ścianami. Pierwszy przyjął kształt metalowego uchwytu roślinnego dla kilku roślin i wazonów z kwiatami. Najwyraźniej nie blokuje widoku, ale nadal oddziela 2 autonomiczne strefy od środka.


Zdejmowana przegroda i perforowany dzielnik pokoju w 15 super atrakcyjnych pomysłach! | Projektowanie wnętrz | 11/12

Istnieją wreszcie dwa warianty rzemiosła, które wyglądają jednocześnie bardzo elegancko i naturalnie! Powyżej widzimy zasłonę wykonaną z makramy pomiędzy dwoma prętami z naturalnego jasnego drewna i zawieszoną pod sufitem za pomocą metalowych haczyków. Trzeba przyznać, że nie jest to najbardziej funkcjonalny przedmiot na ziemi, ale jego skomplikowane węzły są absolutnie godne podziwu z dekoracyjnego punktu widzenia!


Zdejmowana przegroda i perforowany dzielnik pokoju w 15 super atrakcyjnych pomysłach! | Projektowanie wnętrz | 12/12

Ostatnim wariantem jest raczej drewniany ekran z panelami przymocowanymi zawiasowo do tradycyjnej zdejmowanej przegrody. Oczywiście, nie narusza to widoku, ani światła, co czyni je zasadniczo przedmiotem dekoracji. Ale taki, który sprawia, że ​​oczy obserwatora są pełne dzięki ozdobnemu projektowi wykonanemu całkowicie ręcznie! Jaka jest twoja ulubiona, usuwalna przegroda - stała i perforowana przegroda, pełna przesuwna przegroda lub ta z orientowanymi pionowymi listwami?

Add Your Comment

61 − 52 =