Pozwól się zaskoczyć naszym pomysłom pod schodami

aranżacja pod schodami -kanapé-scandinavian-end-sofa-wood-deco-obrazy-oprawione-schody-drewno-białe
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 1/31


Optymalizacja przestrzeni nie dotyczy tylko małych mieszkań, ale także dużych rezydencji. Dziś przestrzeń życiowa sprzyjająca wygodzie jest synonimem funkcjonalności i porządku. Aby w pełni wykorzystać każdy zakątek domu, zachowując porządek i styl współczesnego wnętrza, wszyscy potrzebujemy świetnych rozwiązań, które pomogą nam zbudować dom, w którym króluje komfort i ciepło. Pomysł, który zainspirował nas od dłuższego czasu i na który zwracają szczególną uwagę architekci, to: aranżacja pod schodami. Zaprezentowaliśmy już wiele artykułów na ten bardzo aktualny temat, ale dziś chcielibyśmy przedstawić wam kilka ciekawszych i ciekawszych pomysłów.

Montaż schodów - pomysł na współczesne wnętrze

aranżacja pod schodami -zamknięty stół-niski-biały-stołek-dywan-kudłaty-szary
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 2/31

Pusta przestrzeń pod schodami oferuje wiele korzyści! Funkcjonalnie ta przestrzeń może pomieścić wszystkie rodzaje mebli, aby zaoferować swoim właścicielom nowoczesny i funkcjonalny układ, który doskonale odpowiada ich stylowi życia i stylowi. A jeśli jesteś fanem funkcjonalnych mebli, być może zainspiruje cię pomysł przytulnej narożnej sofy, opartej o ścianę pod schodami. Pomysł po prostu praktyczny i bardzo elegancki!

Schody pod schodami w skandynawskim salonie łączą funkcjonalność i współczesny design

pod klatką schodową -saki-schowek-styl-nordic-scandinavian-lounge-modern
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 3/31

Współczesne wnętrza obfitują w coraz to nowocześniejsze i przyciągające wzrok dodatki dekoracyjne. Jeśli jesteś jedną z osób, które naprawdę doceniają przemyślane szczegóły, obraz, który prezentujemy powyżej, z pewnością Cię zachwyci! Inspirowane Skandynawią wnętrza zdobią modne tapety i trzeźwe geometryczne wzory, pasujące do skandynawskich schowków pod schodami.

Zawieszona klatka schodowa ze szklanymi schodami - akcent we współczesnym wnętrzu

aranżacja pod schodami -płytowa konsola-szaro-schodowe-zawieszone-szkło
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 4/31


Znacznie więcej niż prosta konstrukcja architektoniczna, służąca zapewnieniu cyrkulacji między dwoma poziomami, współczesna klatka schodowa stanowi element dekoracyjny wnętrza. Projekty różnią się w zależności od specyfiki domu pod względem architektury, a także osobistych preferencji właścicieli. Nowoczesna klatka schodowa korzysta coraz częściej z zawieszonego projektu lub oszczędności miejsca, co pozwala na aranżację i optymalizację przestrzeni pod stopniami.

Sukces pod schodami - jakie meble wybrać

układanie klatek schodowych -telefon-retro-wejście
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 5/31

Linki sponsorowane

Funkcjonalny układ schodów wymaga dobrego planowania. Jeśli chodzi o wybór mebli, zaleca się, abyśmy szczególną uwagę zwracali na codzienne czynności wykonywane w pobliżu schodów. Jeśli jest zbudowany obok drzwi wejściowych, być może stolik konsolowy będzie mile widziany w niszy pod schodami. Na tacy możemy umieścić na przykład pudełko z kluczami, które pomoże nam zaoszczędzić czas wcześnie rano.

Mała przystań spokoju pod schodami - świetny pomysł pod schodami

aranżacja pod schodami - gigant-stopa-schodek-biały
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 6/31


Nie bój się klatki schodowej - nie ma nic prostszego! Rozważ opcję umieszczenia wygodnego krzesła, które zaprosi Cię do relaksu za każdym razem, gdy spojrzysz na zakątek pod schodami. Dlaczego nie odważysz się na gigantyczną torebkę? Jest bardzo wygodny i nowoczesny, więc idealnie nadaje się do niszy pod schodami. Idealny kąt, w którym można odpocząć i cieszyć się dobrą książką.

Schody pod schodami pozwalają cieszyć się komfortem wnętrza

aranżacja pod schodami -fauteuil-skóra-drewno-parkiet-jodełka-ściana-jodełka
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 7/31


Jeśli wolisz zagrać kartę nowoczesności, zastanów się nad przestrzenią pod schodami z bardzo modnym skórzanym fotelem, które odzwierciedli Twój styl i osobisty gust. Aby zaimponować swoim gościom, gdy przekroczą drzwi wejściowe, postaw na drewnianym i skórzanym fotelu. Dopasuj szlachetne meble do podłóg z litego drewna i płytek ściennych w jodełkę.

Układanie pod schodami i przechowywanie wokół schodów - elegancki i pomysłowy pomysł

aranżacja pod schodami - szafki-kuchnia-drewno-białe-ściany-regały
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 8/31

To idealny pomysł na duże otwarte przestrzenie! Aby w pełni wykorzystać przestrzeń pod schodami i wokół schodów, możesz wybrać nowoczesne podwieszane schody z eleganckimi drewnianymi schodami. Zawieś je na szafkach kuchennych, aby uzyskać elegancki i funkcjonalny design.

Kilka otwartych półek wspina się wzdłuż ściany

pod schodami - ściana-kuchnia-drewno-biały-kominek-kamień
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 9/31

Aby zmaksymalizować przestrzeń, jaką ma do zaoferowania nowoczesna klatka schodowa, możesz zainstalować kilka otwartych półek, które podczas wspinaczki lub ściany będą podążać za wskazówkami schodów. Ta spektakularna harmonia nadadzą współczesnemu i bardzo schludnemu wyglądowi waszego otwartego wnętrza.

Pomysł aranżacji pod schodami na duże przestrzenie

aranżacja pod klatką schodową-stół-mączka-stół-prostokątne-drewniane-oświetlenie-nowoczesne-kamienne
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 10/31

Układ schodów nie jest ograniczony do małych pomieszczeń. Jeśli w otwartym wnętrzu brakuje miejsca do spożywania posiłków, można ustawić je w zagłębieniu pod schodami. Jeśli Twoje wnętrze ma dużo wolnej przestrzeni, to przestrzeń pod schodami pozwala zbudować wygodną jadalnię, która pomieści Twoją rodzinę i gości. Postaw na współczesne meble i pomyśl o postawieniu pięknego nowoczesnego kominka, wbudowanego w ścianę.

Schody pod schodami - zmień niewielką jadalnię dla dwóch osób

aranżacja pod schodami -koszt-posiłek-przytulny-bufet-biały-schody-biały-zwrotny
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 11/31

W przeciwnym przypadku, gdy wnętrze jest naprawdę ograniczone, nie jest powodem do rozpaczy. Wręcz przeciwnie! Nawet bardzo małe wnętrze może pomieścić funkcjonalną jadalnię pod schodami. Jeśli pozwala na to miejsce, możesz także umieścić kredens na ścianie.

Przytulny kącik do czytania do wstawienia w przestrzeń pod schodami

pod schodami -koje-czytanie-nowoczesne-schody-drewno-metal
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 12/31

Mały skarb dla entuzjastów czytania, kącik do czytania zachęca do przytulności. A przestrzeń pod schodami to idealne miejsce na uroczy kącik do czytania. Aby dopasować projekt nowoczesnej klatki schodowej, można go wyposażyć w drewnianą ławkę i ozdobne poduszki. Duże okna to bonus, który pozwoli czytelnikowi cieszyć się pięknym widokiem na zewnątrz.

Schody pod schodami - stwórz przytulny kącik do czytania

układanie pod schodami -pakowanie -pakowanie-przytulne -posiada
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 13/31

Pusta przestrzeń pod schodami jest idealna do przytulnej czytelni, w której można się zrelaksować. Można go dostosować do perfekcji w celu spełnienia osobistych wymagań. Ustaw miejsce do czytania za pomocą miękkiego pufa lub materaca i niektórych półek ściennych, jeśli pozwala na to miejsce. Konieczne jest również zainstalowanie odpowiedniego oświetlenia.

Dotyk kreatywności do dekoracji współczesnego wnętrza

aranżacja pod schodami -salon-deco-belki-pozorna-sofa-prawo-jasno-szara-podłoga-podłoga-lite drewno
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 14/31

Jeśli chcesz zagrać w kartę kreatywności, możesz ozdobić swój dom ze schodów lub prawie. Jak widać powyżej, ten współczesny szwedzki salon ma dość nietypowy wystrój. Z tyłu pokoju znajduje się dekoracyjna klatka schodowa, która stanowi bardzo kreatywną półkę ścienną i obsługuje ekran telewizora. Oryginalny przedmiot dekoracyjny można jednak ułożyć za pomocą niestandardowego modułu do przechowywania, który idealnie pasuje do naszego tematu.

Wbudowane szafki kuchenne pod schodami - elegancki i praktyczny pomysł oszczędzania miejsca

pod schodami design-kuchnia-biała-szafy-zintegrowane-ściany-wyspa-centralne
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 15/31

Udane układanie schodów wymaga, jak wspomniano, dobrego planowania. Kiedy już zdecydujesz, jaką rolę będzie odgrywać to miejsce, możesz zacząć od układu. W zależności od położenia klatki schodowej można rozłożyć pustą przestrzeń pod schodami z aneksem kuchennym lub szafkami kuchennymi zintegrowanymi z niszą. Taka kuchnia, oprócz funkcjonalności, nadaje wnętrzu odrobinę nowoczesności.

Schody pod schodami - super nowoczesna i funkcjonalna powierzchnia biurowa

układ pod schodami -korena biurowa-nowoczesna-tapeta-szary
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 16/31

Osoby pracujące w domu potrzebują wygodnego biura, w którym mogą pracować w spokoju. Jeśli nie chcesz zarezerwować pokoju w swoim miejscu pracy, istnieje druga alternatywna oszczędność miejsca, którą mamy do zaoferowania. Możesz liczyć na przestrzeń pod schodami, aby zainstalować funkcjonalną przestrzeń biurową, która idealnie spełni Twoje potrzeby w zakresie komfortu i elegancji.

Kącik biurowy pod antresolą - pomysł szwedzkich schodów

aranżacja pod schodami -końsko-biurowe-krzesło-medalion-akryl-mezzanina
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 17/31

W drugim małym mieszkaniu w Szwecji właściciele zdecydowali się zainstalować funkcjonalną antresolę. To świetna alternatywa do rozszerzenia przestrzeni i skorzystania z każdego zakamarka wnętrza. Dobrym pomysłem na cieszenie się antresolą w domu jest zbudowanie niszy za pomocą narożnego biura, takiego jak wyżej.

Antresola oszczędza miejsce w małym mieszkaniu

aranżacja pod schodami -mezanino-narożnikowa-garderoba
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 18/31

Trochę na lewo od ocieplenia klatek schodowych można zauważyć, że antresola, której nie sposób zaaranżować za pomocą narożnego biura, mieści również funkcjonalną szafę. Dobry przykład pokazujący, że coś zwyczajnego, jak schody wewnętrzne, może być ważnym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o optymalizację przestrzeni.

Schody pod schodami prowadzącymi na strych

układ pod schodami - moduły-schowek-okładzina-drewno-szary-schody-biały
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 19/31

Schody prowadzące na strych, zasługują na aranżację w funkcjonalny i przemyślany sposób. Nie ma znaczenia, czy ma on niszę ścienną czy pustą ścianę, przestrzeń pod schodami może pomieścić wiele niestandardowych mebli. Jak widać na powyższym zdjęciu, pusta przestrzeń pod nowoczesnymi białymi schodami wyposażona jest w kilka modułów z drewna dębowego o wyrafinowanym i praktycznym designie.

Użyj schodów, aby podzielić wnętrze na strefy

konstrukcja schodów -coin-media-interior-industrial
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 20/31

Jeśli pozwalają na to cechy architektury Twojego domu, możesz użyć klatki schodowej, aby wyznaczyć przestrzeń w różnych obszarach. Dobrym pomysłem, na przykład, jest odizolowanie kąta mediów. Jak widać na powyższym zdjęciu, wygodna sofa jest bezpośrednio z tyłu na białe schody. Przestrzeń jest zaprojektowana z jasnymi i czarnymi drewnianymi modułami i betonową podłogą, dopasowaną do szorstkiego betonowego sufitu.

Instalacja klatki schodowej - twórczy pomysł dla fanów muzyki

aranżacja pod schodami-aparat-muzyka-pod-schody-drewno
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 21/31

Jeśli jesteś entuzjastą muzyki, znajdziesz ciekawy nasz kolejny pomysł na układ schodów. Jeśli zastanawiasz się, gdzie umieścić system audio bez zaśmiecania domu, pomyśl o przestrzeni pod schodami. Ten zakątek jest po prostu idealny do obsługi różnych urządzeń muzycznych, a także pasujących akcesoriów i niektórych krzeseł.

Przestrzeń pod schodami mieści fortepian - doskonały pomysł na układ schodów

aranżacja pod schodami -piano-tail-stairs-wood-modern-tiles-stone
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 22/31

Masz szczęście, że masz wspaniały dom? Może nie chcesz zaśmiecać przestrzeni zbyt dużymi meblami lub instrumentami muzycznymi! Aby wnętrze było czyste i wolne od wszystkiego, co jest niepotrzebne, potrzebujesz inteligentnego rozwiązania oszczędzającego miejsce. Aby uniknąć konieczności pozbycia się fortepianu, który uwielbiasz, rozważ zainstalowanie go poniżej schodów.

Mądra instalacja schodów - odważcie się otworzyć półki

rozmieszczenie pod schodami-półki-otwarte-drewno-salon-deco-bord-mer
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 23/31

Chociaż jest to maleńka nisza pod schodami, można ją jednak ustawić za pomocą grupy otwartych półek, takich jak te powyżej. To eleganckie rozwiązanie do przechowywania harmonijnie integruje się z salonem urządzonym w nadmorskim stylu, na półkach można umieścić muszle i oprawione zdjęcia, dopasowane do tematycznego wystroju.

Dostosowane moduły i półki do wypełnienia niszy pod schodami

układ pod schodami - moduły-półki-otwarte-schody-czarno-białe
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 24/31

Pomysły na układ schodów są nieograniczone. Powyżej mamy ofertę, która ma sprawić, że Twoje wnętrze będzie lepiej zorganizowane. Postaw na niestandardowe moduły do ​​przechowywania, a także na otwarte półki, na których znajdą się różne elementy wystroju domu, książki i inne akcesoria. Dopasuj kolor mebli do koloru klatki schodowej, aby stworzyć stylowy i elegancki wystrój.

Schody pod schodami - wygodna ławka

aranżacja pod schodami -banquette-aneks kuchenny-biały-nowoczesny-biuro-drewno
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 25/31

Przygotowując jedzenie, gdy mamy czas i okazję, możemy usiąść na wygodnej ławce pod schodami w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni. Taka idea szczególnie dobrze pasuje do współczesnych wnętrz na planie otwartym.

Vintage drewniany kredens do umieszczenia pod schodami w drewnie i metalu

aranżacja pod schodami -buffet-vintage-stairs-wood-metal
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 26/31

Aby pomyślnie ukończyć funkcjonalne schody, możesz eksperymentować z każdym rodzajem mebli, takim jak rocznik wina powyżej. Mebel opiera się o białą pół ścianę, stanowiąc rodzaj oddzielenia, ograniczając białą kuchnię reszty wnętrza.

Schody pod aneksem kuchennym i jadalnią

układ pod schodami-kuchnia-biały-jadalnia-przytulny-schody-biały
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 27/31

Przestrzeń pod schodami idealnie nadaje się na aneks kuchenny z jadalnią taką jak te powyżej. Postaw na szafki kuchenne, które mogą być osadzone w ścianie, dzięki czemu zyskasz trochę więcej miejsca.

Schody pod powierzchnią biurową w stylu nordyckim

pod schodami -coin-biuro-nowoczesne-w stylu skandynawskim
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 28/31

To jeszcze jeden pomysł na temat funkcjonalnego układu schodów. białe schody powyżej zajmują skandynawski obszar biurowy, wyposażony w biały stół, niewielki schowek i kilka półek ściennych.

Narożnik biurowy pod schodami - pomysł oszczędzający przestrzeń

aranżacja pod schodami -coin-office-under-stair-kitchen-white-modern
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 29/31

Zaprojektuj przestrzeń biurową w niszy pod schodami - jest to pomysł oszczędzający przestrzeń, który staje się coraz powszechniejszy we współczesnych wnętrzach. Weź pod uwagę, że taki układ nie jest zarezerwowany tylko dla małych wnętrz. Schody mieszczące biuro narożne znajdują swoje miejsce nawet na świeżym powietrzu, ponieważ doceniamy wszystkie inteligentne pomysły, prawda?

Mini-sypialnia - świetny przykład sprytnego układu schodowego

aranżacja pod schodami -bed-bed-modern-bed-storage
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 30/31

W małym domu liczy się każdy metr kwadratowy! Aby jak najlepiej wykorzystać każdy pusty kącik, szukamy inteligentnych alternatyw, takich jak ten powyżej. Przestrzeń pod schodami to jedna z najmądrzejszych idei, która daje nam możliwość nie pozbawiania nas tego, co mają do zaoferowania duże domy.

Schody pod schodami w salonie, aby zoptymalizować przestrzeń

aranżacja pod schodami -salon-sofa-modułowy-szary-bufet-stary-drewno-czarny
Daj się zaskoczyć naszym 15 funkcjonalnym schodom Projektowanie wnętrz | 31/31

Jeśli chodzi o meble, które można umieścić pod schodami, wybierz praktyczne części, które nie zajmują dużo miejsca, aby nie zaśmiecać przestrzeni. W ten sposób Twój salon będzie miał idealnie schludny wygląd w każdej chwili.

Add Your Comment

7 + 2 =